Vnútorný školský poriadok pre šk. rok 2021/2022

1. Riadenie a organizácia ŠKD

• Školský klub detí riadi riaditeľ školy.
  • Výchovno-vzdelávaciu činnosť organizuje vychovávateľka.
  •  V oddelení ŠKD môže byť zapísaných najviac 25 trvalo dochádzajúcich detí na celý čas pobytu v ŠKD.

2. Prevádzka ŠKD

• Školský klub je v prevádzke spravidla celý školský rok/viď.časť Prevádzka/, okrem dní pracovného pokoja  a štátnych sviatkov.
  • Počas školských prázdnin ŠKD nie je v prevádzke
  • ŠKD sa riadi režimom dňa, ktorý je súčasťou vnútorného poriadku v ŠKD.

3. Zaraďovanie žiakov

• Žiaci sa  do ŠKD  zaraďujú vždy na jeden školský rok, na základe písomnej prihlášky (zápisný lístok) podanej zákonným zástupcom.
  • Do ŠKD sa  zaraďujú na pravidelnú dochádzku žiaci 1. stupňa ZŠ Kalnište.

4. Dochádzka detí

• Žiakov 1.- 4. roč. odovzdáva vychovávateľke učiteľka vyučujúca poslednú hodinu  v triede.
  • Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku.
  • Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje rodič (zákonný zástupca dieťaťa) písomne.
  • Dieťa nemôže svojvoľne odísť zo ŠKD, uvoľnené bude na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

5. Starostlivosť o zdravie a bezpečnosť detí

• Za bezpečnosť detí počas pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľka.
  • Počas konania popoludňajšieho vyučovania povinných, nepovinných predmetov a záujmových    krúžkov  preberá  deti do svojej zodpovednosti vyučujúci.
  • Za bezpečnosť detí, ktoré odchádzajú  na obed domov, zodpovedá rodič.
  • Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná poučiť deti o bezpečnosti.
  • Pri vychádzkach, výletoch a iných podujatiach mimo objektu ŠKD zodpovedá za deti vychovávateľka až do ich rozchodu pred objektom ŠKD.
  • V prípade úrazu poskytne vychovávateľka prvú pomoc, oznámi ho vedeniu školy a napíše o ňom záznam.
  • Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané.
  • Správanie dieťaťa v ŠKD sa riadi školským poriadkom pre žiakov.

6. Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD

• Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD je 2 € mesačne na jedno dieťa.
  • Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD uhrádza zákonný zástupca každý mesiac, počas školského roka, k rukám vychovávateľky do 10. dňa v mesiaci.
  • Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní v mesiaci, ktoré dieťa strávi v ŠKD.
  • Ak rodič odhlási dieťa zo ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku.
  • Pokiaľ zákonný zástupca neuhradí stanovený príspevok za pobyt dieťaťa v ŠKD  a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy o vyradení dieťaťa z ŠKD.

7. Pravidlá bezpečného správania v ŠKD

1. Po príchode do ŠKD odkladám školskú aktovku na určené miesto.
  2. Na obed a z obeda odchádzam v sprievode pani vychovávateľky.
  3. Dodržujem hygienické zásady.
  4. Ak sa necítim dobre alebo sa zraním, okamžite to ohlásim pani vychovávateľke
  5. Nikdy svojvoľne neopúšťam triedu, v prípade odchodu oznámim dôvod pani vychovávateľke.
  6. K vybaveniu a zariadeniu ŠKD sa správam šetrne.
  7. S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracujem opatrne pod dohľadom dospelej osoby.
  8. Nesmiem manipulovať s elektrickými zariadeniami, so žalúziami a oknami.
  9. Pri pobyte mimo budovy školy sa riadim pokynmi pani vychovávateľky.
  10. V priestoroch školy nebehám, správam sa bezpečne.
  11. Pri odchode z ŠKD odložím vypožičané hračky a iné potreby na pôvodné miesto.

Tento vnútorný poriadok ŠKD nadobúda platnosť od  02.09.2021